Dziś jest:

Wtorek
29 września 2020

Imieniny obchodzą:
Dadźbog, Franciszek, Michalina

Do końca roku zostało
94 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwiąteczny Konkurs Plastyczny-„Pisanki, pisanki…jajka wyklejane” PDF Drukuj Email

 

Okres Świąt Wielkiej Nocy jest czasem szczególnym. Panie Iwona Sidor i Jolanta Wielgus, zaproponowały uczniom klas 0 – III konkurs plastyczny pod hasłem „Pisanki, pisanki … jajka wyklejane”. 27 marca 2013 roku, tuż przed świąteczną przerwą , odbył się apel, podczas którego pani dyrektor Katarzyna Goworek złożyła wszystkim dzieciom świąteczne życzenia i wraz z organizatorkami konkursu wręczyła dyplomy i nagrody.
Prace wykonało 101 uczniów. A oto zwycięzcy i nagrodzeni:
I miejsce:  Bober Natalia – kl. III c, Łukaszewski Kamil – kl. I c, Jary Bartosz – kl. I a
II miejsce: Maj Patrycja – kl. I c, Radzik Oliwia – kl. 0, Kuśmierz Alicja – kl. I a, Skarba Paulina – kl. II a
III miejsce: Haraburda Amelia – kl. O, Sadrak Karolina – kl. II b, Tkaczyk Julia – kl. I b, Brodnicka Joanna – kl. III a

Więcej…
 
Na szkle malowane PDF Drukuj Email

 

27 marca  klasa Ia uczestniczyła w warsztatach "Tęczowe obrazki- na szkle malowane" zorganizowanych przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Częstocicach. Podczas warsztatów uczniowie używając farb witrażowych tworzyli na szkle piękne prace o tematyce świątecznej i wiosennej. Po zakończonych warsztatach wraz z wychowawczyniami p. U. Rafałkowską i p. I. Łucką dzieci obejrzały wystawę związaną z hutnictwem szkła "Tęczowe dziedzictwo-szkło artystyczne" z Huty Szkła Artystycznego i Gospodarczego z Rymanowa. Wystawa wywarła na uczniach ogromne wrażenie, szczególnie figurki zwierząt oraz pełne rzeźby ważące od kilku do ponad dwudziestu kilogramów. Piękne również były szklane trofea sportowe, świeczniki i wazony.

Więcej…
 
Pisanki w technice decoupage PDF Drukuj Email

 

Decoupage jest techniką zdobniczą, stosowaną na świecie od kilkuset lat. Do Europy przywędrowała z Dalekiego Wschodu 500 lat temu i w ostatnich latach stała się popularnym sposobem na ozdabianie lub odnawianie różnych rzeczy, a tym samym ciekawym rozwiązaniem na niekonwencjonalny upominek. Klasa III „a”, tę rzadko wciąż stosowaną technikę, wykorzystuje na zajęciach plastycznych. Doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem wychowawczyń p. Anny Siporskiej oraz p. Beaty Darnowskiej, która również te zajęcia prowadzi.

Więcej…
 
Woda jako źródło życia PDF Drukuj Email

22 Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci pod hasłem: Skąd się bierze woda? Woda jako źródło życia.

 

- eliminacje szkolne –
Dnia 18.02.2013r. nauczycielki plastyki – pani Małgorzata Nowakowska- Mazur i pani Jolanta Wielgus dokonały eliminacji szkolnych prac plastycznych. Wpłynęło 21 prac. Do dalszego etapu zakwalifikowano 10 prac. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Najdo Karolina – kl. IV c
II miejsce – Sandra Popek – kl. IV a
III miejsce – Skowron Karolina – kl. III c

Więcej…
 
ZIELONA ENERGIA PDF Drukuj Email

Wojewódzki konkurs plastyczny
pod hasłem
ZIELONA ENERGIA
- eliminacje szkolne –

Dnia 13.03.2013r. nauczycielki plastyki – pani Jolanta Wielgus i pani Małgorzata Nowakowska-Mazur dokonały eliminacji szkolnych prac plastycznych.

Więcej…
 
Owoce w szkole PDF Drukuj Email

 

Nasza szkoła już kolejny rok uczestniczy w programie „Owoce w szkole”. Wszyscy uczniowie klas I, II i III za zgodą rodziców biorą udział w tej akcji.  Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. W szczególności dotyczy to dzieci zagrożonych nadwagą lub otyłością.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia818283848586następnaostatnia »

Strona 81 z 86