Dziś jest:

Poniedziałek
28 września 2020

Imieniny obchodzą:
Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Do końca roku zostało
95 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWystawa - „Mali artyści - wspaniałe dzieła" PDF Drukuj Email

 

Spotkanie z  rodzicami, które odbyło się 19 marca 2013 roku,  było wspaniałą okazją do zaprezentowania i zwrócenia ich uwagi na zdolności artystyczne uczniów naszej szkoły. Nauczycielki plastyki – Jolanta Wielgus i Małgorzata Nowakowska – Mazur zorganizowały wystawę prac swoich podopiecznych z klas IV -VI. Ekspozycja ta obrazowała jedynie niewielki fragment działań podejmowanych podczas zajęć plastycznych.  Motywem przewodnim prezentacji były prace plastyczne o różnorodnej tematyce, płaskorzeźby, rzeźby  oraz wspaniałe, przestrzenne projekty domów i akwariów z pudełek. Pomysłowość dzieci i ich rodziców była imponująca. Jesteśmy dumne z naszych małych artystów!

Więcej…
 
III edycja Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” PDF Drukuj Email

 

W dniu 4 marca 2013 r., uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas III edycji Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego ,,Rachmistrz”. Eliminacje finałowe odbyły się w ZSP nr 2, Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich. Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, motywowanie uczniów do osiągania sukcesów, budowanie wysokiej samooceny. W eliminacjach szkolnych które odbyły się 5 grudnia 2012 r. wzięli udział wszyscy uczniowie klas szóstych ostrowieckich podstawówek. Do finału przeszło 44 uczniów, którzy nie popełnili żadnego błędu w zadaniach rachunkowych. Z PSP nr 1 zakwalifikowało się do konkursu 12 uczniów, z PSP nr 3 – 10 uczniów, z PSP nr 4 – 2 uczniów, z PSP nr 7 – 7 uczniów, z PSP nr 10 – 2 uczniów, z PSP nr 11 – 4 uczniów, z PSP nr 14 – 4 uczniów i z NSP – 3 uczniów.

Więcej…
 
Pracowity Dzień Kobiet – zajęcia otwarte dla Mam. PDF Drukuj Email

 

Zajęciami pokazowymi dla mam, uczcili Dzień Kobiet uczniowie integracyjnej klasy III a, którzy pod kierunkiem swoich pań – p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej zaprezentowali to, w czym są najlepsi w szkole – pracę z wykorzystaniem informatycznych metod nauczania. Podczas zajęć, oprócz tradycyjnych sposobów nauczania z wykorzystaniem zeszytów i podręczników pojawiły się metody, wspomagające proces utrwalania wprowadzanej na zajęciach wiedzy. Przy wykorzystaniu tablicy multimedialnej oraz komputerowego zestawu mobilnego, uczniowie wykonali szereg ćwiczeń na Szkolnej Platformie Edukacyjnej „Librus” oraz quizów, z zastosowaniem oprogramowania Tasc Magic. W nowoczesny, interaktywny sposób, angażując wszystkie zmysły utrwalali  swoją wiedzę z zakresu edukacji środowiskowej, polonistycznej oraz matematycznej. Wysiłkom dzieci, przyglądały się mamy i pewnie niejedna z nich, miała ochotę zamienić się miejscem ze swoją pociechą.

Więcej…
 
Julia Niedbała „oszlifowanym diamentem”Czternastki PDF Drukuj Email

 

Dziecko to diament. Pomagamy go oszlifować i zamienić w prawdziwy klejnot -  mówi dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim Katarzyna Goworek. Każdy z naszych uczniów traktowany jest szczególnie i wyjątkowo, wszyscy są dla nas ważni.  Niektórzy mają określone talenty w jakimś kierunku lub wykazują niezwykłe zdolności w wielu dziedzinach. Jak niesamowite są możliwości dzieci i jak ogromną satysfakcję odnaleźć można w pracy z nimi, przekonać mogli się nauczyciele Czternastki, którzy uczą szóstoklasistkę - Julię Niedbałę.

Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

 

W dniu 25 lutego w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowe nr 14  odbyła się wyjątkowa uroczystość -  pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W imprezie wzięli udział pierwszoklasiści z wychowawczyniami. Gościem była pani wicedyrektor  Jadwiga Dadia. Uczennice pracujące w Kole Przyjaciół Biblioteki specjalnie na tę okazję przygotowały   pod kierunkiem nauczycieli-bibliotekarzy  Renaty  Łodej i Ewy Malec inscenizację pt. ”Baśniowe zagadki” . Pierwszaki wspaniale rozpoznawały  postacie z bajek.  Występ został nagrodzony  gromkimi brawami.

Więcej…
 
Dzwonią dzwoneczki, pędzą saneczki... PDF Drukuj Email

 

Zima, to okres, z którego najbardziej cieszą się dzieci. To czas wielu zabaw na śniegu i lodzie. Ponieważ tegoroczna zima obfitowała w biały puch i uroki krajobrazu, wychowawczynie klasy 1a i 1d postanowiły zrobić swoim uczniom niespodziankę. 13 lutego zorganizowały dla dzieci oraz ich rodziców integracyjne zajęcia w plenerze.
Miejscem imprezy była Stara Dębowa Wola. Przejażdżka saniami po lesie i obserwacja zimowego krajobrazu dostarczyła wiele przyjemności zarówno małym, jak i tym dużym uczestnikom.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia818283848586następnaostatnia »

Strona 82 z 86