Dziś jest:

Poniedziałek
28 września 2020

Imieniny obchodzą:
Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Do końca roku zostało
95 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieDzyń, dzyń, dzyń … dzwonią dzwonki sań … PDF Drukuj Email

 

21 lutego 2013 r. na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców. To był ostatni dzwonek, aby jeszcze poszaleć na śniegu. Dzieci z oddziału 0 i klasy 1 c wraz z wychowawczyniami – Elizą Adamską i Jolantą Wielgus oraz swoimi rodzicami spędzili wspaniałe chwile podczas kuligu i zabaw zimowych w Starej Dębowej Woli. Podczas przejazdu saniami wszyscy podziwiali wspaniały krajobraz, a drzewa w śniegowej szacie wyglądały jak z bajki. Wiele frajdy sprawiły wszystkim, także rodzicom, zjazdy  z górki na workach z sianem. Nie straszna była nawet najwyższa góra! Po szaleństwach pieczone kiełbaski zniknęły z talerzy nie wiadomo kiedy, a nogi same rwały się do tańca podczas dyskoteki zorganizowanej przez gospodarza pana Januchtę. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że na pewno wrócą tu za rok, a nawet wcześniej …

Więcej…
 
"Walentynki Matematyczne dla klas czwartych" PDF Drukuj Email

 

W konkursie mogło zmierzyć się aż 12 dwuosobowych drużyn w 6 zadaniach o tematyce walentynkowej. W zadaniach należało wykazać się znajomością pamięciowego dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia liczb naturalnych, umiejętnością układania kwiecistych tangramów, kojarzeniem liczb oraz pomysłowością w  rozwiązywaniu tematycznych zadań tekstowych.
Na sali wystrojonej w walentynkową czerwień serc można było poczuć wśród drużyn ducha rywalizacji.

Więcej…
 
Tuwim dzieciom, czyli Szkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

6 i 7 lutego 2013 roku sala teatralna zgromadziła wyjątkowo liczne rzesze młodych recytatorów klas III - VI, którzy z prawdziwym zamiłowaniem deklamowali wiersze Juliana Tuwima.
Nadarzyła się ku temu doskonała okazja, bowiem rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwimowskim.
Można było usłyszeć te najbardziej znane i cenione, ale także lubiane utwory Tuwima – klasykę polskiej literatury dziecięcej. Któż z nas bowiem nie pamięta perypetii pana Hilarego poszukującego swoich okularów? A wymówki pani Słowikowej i jej cudowne menu? Och, i jeszcze ta lokomotywa – co do taktu turkoce i stuka i puka…
Uczestnicy bardzo dobrze oddali humor oraz walory dźwiękowe prezentowanych wierszy.

Więcej…
 
Pędzą, pędzą sanie… PDF Drukuj Email

W piękny zimowy dzień  13.02.2013r. dzieci z klasy II a integracyjnej, IIc oraz III b razem ze swoimi wychowawczyniami p. Małgorzatą Połetek, p. Krystyną Winczewską, p. Bożeną Słapek oraz p. Jolantą Niedzielą były na kuligu w Starej Dębowej Woli. Kulig rozpoczął się przejazdem dużymi saniami, do których były przyczepione małe saneczki.  Jazda na nich była świetna a  las w zimowej szacie wyglądał uroczo. Po takiej przejażdżce wszyscy pobiegli na pobliską górkę. Największą frajdą były zjazdy na foliowych workach wypełnionych sianem. Techniki zjazdu z górki były przeróżne.

Więcej…
 
Rodzinny kulig klasy II b PDF Drukuj Email

 

Wspaniałą niespodziankę na zakończenie ferii zimowych sprawili swoim pociechom rodzice klasy II b. W sobotę 26 stycznia 2013 zorganizowali wspólny rodzinny kulig w Dębowej Woli. W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli rodzice, uczniowie wraz z rodzeństwem oraz wychowawczyni klasy II b Małgorzata Sadrak. Nie zabrakło wielu atrakcji, w tym wspólnego przejazdu saniami, zjazdów z górki, pieczenia kiełbasek oraz wspólnych zabaw. Dopisała wspaniała zimowa aura. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Więcej…
 
„Portret mojego przyjaciela” PDF Drukuj Email

Walentynkowy Konkurs Plastyczny -„Portret mojego przyjaciela”.   Pod takim hasłem nauczycielki – Jolanta Wielgus i Iwona Sidor ogłosiły przed feriami zimowymi Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 0 – III. Do 4 lutego chętni uczniowie wykonywali samodzielnie prace plastyczne. Wpłynęło 70 prac. Komisja konkursowa przyznała kolejne miejsca i wyróżnienia. Wszystkie prace wykonane przez uczniów zostały zaprezentowane na holu klas młodszych.  14 lutego laureaci i wyróżnieni otrzymali z rąk pani dyrektor Katarzyny Goworek i organizatorek konkursu piękne dyplomy oraz wspaniałe nagrody rzeczowe.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia818283848586następnaostatnia »

Strona 83 z 86