Dziś jest:

Poniedziałek
28 września 2020

Imieniny obchodzą:
Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Do końca roku zostało
95 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWalentynki – artystycznie i na wesoło. PDF Drukuj Email

 

14 lutego 2013 roku, z okazji walentynek, wysłuchaliśmy w naszej szkole audycji radiowej, przygotowanej przez uczniów klasy 5b pod opieką pani Ewy Gawłowskiej. Uczniowie przybliżyli wszystkim słuchaczom historię tego święta, a szczególnie wielką rolę patrona zakochanych – duchownego Świętego Walentego, którego działalność i misja skierowane były na wspieranie serdeczności, przyjaźni i miłości. Uczniowie korzystając z „radiowej poczty” mogli też zaprezentować swoją twórczość poetycką i przesłać życzenia zadedykowane wybranym osobom.

Więcej…
 
Ekologiczna „WALENTYNKA” w Przedszkolu nr 21 PDF Drukuj Email

Świat przyrody jest piękny, tajemniczy i fascynujący - a częścią tego świata jest człowiek.W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji pojęcie edukacji ekologicznej nabiera coraz większego znaczenia. Człowiek, korzystając z bogactw naturalnych ziemi, na przełomie wieków wyrządził jej wiele krzywd. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że ochrona środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością. A zatem jest podstawowym obowiązkiem każdego człowieka.

Więcej…
 
Hangout z Wasylem PDF Drukuj Email

 

Uczniowie klasy 3a spotkali się na internetowym hangoucie z reprezentantem Polski Marcinem Wasilewskim tuż przed meczem z Irlandią a transmisja została przeprowadzona z Dublina.
To już kolejna przygoda uczniów naszej szkoły z reprezentantem kraju w ramach akcji „Łączy nas piłka”. Tym razem to popularny „Wasyl” stanął pod gradem pytań ze strony dzieciaków.

Więcej…
 
Z kopyta kulig rwie PDF Drukuj Email

 

Korzystając z pięknej, zimowej pogody, klasa 1b i 3a z wychowawxzyniami: p. Barbarą Czyż, p. Anną Siporską i  p. Beatą Darnowską wybrały się na kulig do Bałtowa. Już na początku tej niecodziennej przygody, dzieci zaskoczył środek transportu, które po nie się zjawił – żółty szkolny bus. Przejazd do „Szwajcarii Bałtowskiej” upłynął więc w wesołej atmosferze. Na miejscu, na dzieciaki czekały już zaprzężone w konie sanie, które zaraz pomknęły leśną trasą wśród drzew i wąwozów Bałtowa. Po kuligu na wszystkich czekała gorąca herbata oraz pieczone kiełbaski. Po krótkim posiłku, obie klasy udały się do zwierzyńca.

Więcej…
 
Zajęcia taneczne PDF Drukuj Email

 

Zajęcia taneczne w naszej szkole cieszą się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Korzystają z nich zarówno dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej jak  również  gimnazjaliści. Obecnie edukacją taneczną objętych  jest 78 uczniów. Tańczą w zespole Arabeska, Mała Arabeska, Promyki, Kaprys, w ramach projektu „Indywidualizacja w procesie nauczania i wychowania dzieci w klasach I-III”  oraz w ramach czasu wolnego prowadzącej zajęcia pani Beaty Darnowskiej.

Więcej…
 
W karnawałowych rytmach PDF Drukuj Email

 

Do tradycji naszej szkoły należy organizowanie balów karnawałowych. W tym roku, miał on miejsce zaledwie dwa dni po zakończeniu ferii - 30 stycznia. Wcześniej poinformowani o tym wydarzeniu rodzice, przygotowali dla swoich dzieci wspaniałe stroje.  Nie brakowało zatem księżniczek, piratów, wróżek a nawet policjantów – pomysłom na ciekawe zaprezentowanie się nie było końca.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia818283848586następnaostatnia »

Strona 84 z 86