Dziś jest:

Poniedziałek
28 września 2020

Imieniny obchodzą:
Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Do końca roku zostało
95 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieFERIE 2013 w naszej szkole. PDF Drukuj Email

Od 14 do 18 stycznia 2013 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 rozbrzmiewała głosami dzieci. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu.

Więcej…
 
Najsympatyczniejsze pierwszaki powiatu ostrowieckiego uczą się w PSP nr 14 PDF Drukuj Email

 

Uczniowie klasy Id naszej szkoły zostali najsympatyczniejszymi ,,Pierwszakami 2012 roku”.  W plebiscycie ,,Echa Dnia” zdobyli I miejsce w powiecie ostrowieckim oraz VII miejsce w województwie świętokrzyskim zdobywając 970 głosów. Nagrodą jest wycieczka z licznymi atrakcjami do Parku Jurajskiego w Bałtowie, na którą dzieciaki pojadą w maju.
Dnia 10 stycznia 2013 roku naszych pierwszaków odwiedził redaktor z gazety, aby dowiedzieć się, jaka jest recepta na tak ogromny sukces. Rozmawiał z dziećmi o szkole,  ich wrażeniach, zainteresowaniach oraz marzeniach. Obszerny artykuł wraz z pięknymi zdjęciami ukazał się już następnego dnia w ,,Echu Ostrowieckim".

Więcej…
 
Zawsze pamiętamy o potrzebujących - Akcja szkolnego klubu "Wiewiórka” PDF Drukuj Email

Jak co roku, od kilkudziesięciu lat, nasi uczniowie pamiętają o swoich rówieśnikach, którzy zostali skrzywdzeni przez los. Listopad i grudzień, to czas dla nich. Wcielają się oni w rolę dobrych Mikołajów i zbierają słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Denkowie "Nasz Dom", prowadzonego przez siostry zakonne Rodziny Maryi.

 

Więcej…
 
Uczniowskie zaangażowanie na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI PDF Drukuj Email

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Więcej…
 
Cenny podarunek Polskiego Związku Piłki Nożnej PDF Drukuj Email

W pierwszych dniach grudnia do naszej szkoły przyszła niespodziewana ale bardzo miła i cenna przesyłka. Paczka bowiem zawierała koszulkę z logo PZPN oraz autografy piłkarzy naszej narodowej reprezentacji w piłkę nożną. Przesyłka zawierała również list, w którym przedstawiciele PZPN dziękują uczniom naszej szkoły, za zaangażowanie  w akcje związane z reprezentacją Polski. W akcję pod nazwą „Łączy nas piłka” włączyli się uczniowie całej naszej szkoły – podstawówki i gimnazjum.

Więcej…
 
Nowoczesne technologie informatyczne w szkołach PDF Drukuj Email

Techniki nauczania wciąż ewaluują. W szkołach pojawiają się nowe sposoby przekazywania uczniom zgromadzonej wiedzy. Wiadomo jednak, że nie wszystkie dzieci są tak samo chętne do nauki. Jedne wolą plastykę inne matematykę, a jeszcze inne, języki. Jak zatem zainteresować uczniów przedmiotami, które niekoniecznie im się podobają? Jak sprawić, by dla dzieci nauka nie stała się przykrym obowiązkiem, ale fascynującym odkrywaniem nowych obszarów wiedzy? Lekcje z użyciem kredy i tablicy już nie wystarczają żeby zainteresować dzieci. W polskich szkołach – nie tylko prywatnych - pojawiają się laptopy, rzutniki, multimedialne tablice. Ostrowieckie placówki nie pozostają w tyle, a ich dyrektorzy zdają sprawę sobie z tego, że muszą dotrzymać kroku cyfrowej rewolucji.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia818283848586następnaostatnia »

Strona 85 z 86