28 września 2020

Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Żywy pomnik beatyfikacji Jana Pawła II PDF Drukuj Email

W celu upamiętnienia beatyfikacji, a także przypomnienia i przybliżenia dzieciom i młodzieży osoby Jana Pawła II w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Św. przeprowadzono cykl spotkań. Odbyły się min. lekcje religii poświęcone naszemu Wielkiemu Rodakowi.

Z wielkim zapałem młodzież z PG nr 4 (już od marca) przystąpiła do wykonywania prac plastycznych ukazujących życie Jana Pawła II. Prace wykonywane były dowolną techniką. Wśród prac znalazły się też portrety Jana Pawła II. Tuż przed beatyfikacją została wykonana wystawa prac, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W sposób bardzo uroczysty – 9 maja 2011r. - posadziliśmy też sadzonkę „Jodły Papieskiej”. Będzie nam ona zawsze przypominać Jana Pawła II i dzień Jego beatyfikacji. Najpierw odbyła się w naszej sali teatralnej część artystyczna przygotowana wspólnie przez uczniów PSP nr 14 i PG 4 pod kierunkiem pani G. Gadkowskiej, B. Kaptur i M. Nowakowskiej. Obejrzeliśmy pokaz slajdów przypominających życie Karola Wojtyły, wysłuchaliśmy wspomnień o Nim, a także słów, które On sam do nas kierował. Nie zabrakło poezji, wspólnego śpiewu i modlitwy w intencji Jana Pawła II. W akademii wzięli udział z PG 4: Anna Słapek, Michał Kaczmarczyk, Paulina Frejlich, Ewelina Włodarczyk, Aleksandra Przytuła, Agnieszka Nowak, Urszula Salamon, Jan Paluch, Piotr Malec – wszyscy z kl. III a, Kinga Pastuszka z kl. II a, Małgorzata Jasieńska i Klaudia Młynarczyk z kl. II c oraz Aleksandra Czemierys.