1 października 2020

Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
środa, 13 marca 2013 14:26

W dniu 25 lutego w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowe nr 14  odbyła się wyjątkowa uroczystość -  pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W imprezie wzięli udział pierwszoklasiści z wychowawczyniami. Gościem była pani wicedyrektor  Jadwiga Dadia. Uczennice pracujące w Kole Przyjaciół Biblioteki specjalnie na tę okazję przygotowały   pod kierunkiem nauczycieli-bibliotekarzy  Renaty  Łodej i Ewy Malec inscenizację pt. ”Baśniowe zagadki” . Pierwszaki wspaniale rozpoznawały  postacie z bajek.  Występ został nagrodzony  gromkimi brawami.

Po wesołej zabawie i rozwiązywaniu zagadek uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie,w którym zobowiązały się czytać i szanować książki. Pani wicedyrektor Jadwiga Dadia pasowała wszystkich na czytelników szkolnej biblioteki.  Na pamiątkę spotkania nowi czytelnicy otrzymali przygotowane przez nauczycieli  bibliotekarzy dyplomy i zakładki do książek. Uśmiechnięte twarze opuszczających progi sali teatralnej pierwszaków były dowodem, że uroczystość była udana.
Na zakończenie pani wicedyrektor życzyła uczniom, aby zapału do czytania  książek starczyło im na długo. Panie bibliotekarki zaś chciałyby, aby z  radością przychodziły  do biblioteki wypożyczać książki  oraz  brać udział w imprezach  i  konkursach jakie organizuje szkolna biblioteka.

Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2013 20:38