22 października 2020

Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Zajęcia ruchowe i rekreacyjne w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
środa, 13 marca 2013 14:38

Są to najbardziej ulubione przez dzieci zajęcia w naszej świetlicy szkolnej. Mają one przede wszystkim poprawić samopoczucie dzieci po kilku godzinach spędzonych w ławce.Staramy się naszym podopiecznym zaoferować szeroką gamę zajęć, które nie wymagają siedzenia w ławce oraz zapewniają relaks i odpoczynek. Dzieci same mogą inicjować zabawy, ale nie mając pomysłu chętnie korzystają z propozycji nauczycielek. Proponowane przez nas gry i zabawy kształtują u wychowanków sprawność ruchową, motoryczną oraz słuchowo-ruchową. Pamiętamy przy tym o przestrzeganiu dyscypliny przez dzieci, wpływającej bezpośrednio na ich bezpieczeństwo. Jest to dla nas sprawa najważniejsza, tym bardziej, że popołudniami odwiedza nas naprawdę duża liczba dzieci. Poprzez zabawę staramy się stwarzać atmosferę zdrowej rywalizacji i kształtujemy umiejętność godnego przyjmowania zwycięstwa i porażki, uczymy kulturalnego dopingu drużyn.

Proponujemy dzieciom:
1. Zabawy ruchowe na sali gimnastycznej: gry i zabawy, wyścigi.
2. Zabawy w grupach w świetlicy szkolnej np.: "Brakujące krzesło", „Parząca piłka”, „Dyrygent”, „Głuchy telefon” itp.
3. Zabawy doskonalące sprawność fizyczną np.: "Wiewiórki do dziupli", "Berek", itp.
4. Gry i zabawy ze śpiewem np.: "Stary Niedźwiedź", "Nie chcę Cię", "Mam chusteczkę haftowaną" itp.
5. Gry i zabawy stolikowe: rozgrywki w bierki, warcaby, układanie puzzli itp.
Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Jolanta Maj

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 15:34