20 października 2020

Irena, Kleopatra, Wendelin, Witalis

„Moja bezpieczna droga do i ze szkoły”- konkurs plastyczny w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2013 13:38

Zajęcia plastyczne, to jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego przez dzieci w świetlicy szkolnej. Stają się jeszcze bardziej atrakcyjne, jeżeli realizujemy je w formie konkursu. Bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły jest dla nas tak samo ważne, jak dla ich rodziców. Miesiąc wrzesień jest dobrym czasem, aby na ten temat mówić jak najwięcej. Dzieci po wakacjach niejednokrotnie są rozkojarzone, nie wdrożone do obowiązujących zasad. Dlatego organizujemy liczne pogadanki, dyskusje o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy. Jedną z metod dobrego zapamiętywania tych zasad jest udział w konkursie plastycznym. Konkurs ten ma kilka etapów. Najpierw malujemy gotowe kolorowanki o wyżej przedstawionej tematyce, potem robimy sygnalizatory świetlne, aby utrwalić sobie jak przechodzimy przez ulicę, a na końcu metodą wydzieranki robimy kolorowy samochód.

W naszym konkursie nie ma pierwszych, drugich miejsc. Wszystkie prace wędrują na wystawę, pokazujemy je rodzicom i wszystkim odwiedzającym naszą świetlicę. Przy okazji wykonywania tych prac dużo rozmawiamy, opowiadamy sobie ciekawe historyjki i przygody, które nas spotkały. Myślę, że to dobry sposób, aby nauczyć nasze najmłodsze dzieci, że chodzimy zawsze poboczem, przez ulicę przechodzimy na zielonym świetle, zawsze po pasach no i oczywiście nosimy odblaski.
Jolanta Maj

Poprawiony: piątek, 27 września 2013 13:45