Dziś jest:

Środa
28 października 2020

Imieniny obchodzą:
Juda, Szymon, Tadeusz, Wszeciech

Do końca roku zostało
65 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieJesień w świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 29 października 2013 19:11

 

Jesień, to piękna i kolorowa pora roku, pachnąca dojrzałymi owocami, szeleszcząca suchymi liśćmi. Jednak bywa też smutna, szara i deszczowa. Wspaniałym sposobem na te jesienne smutki są ciekawe zajęcia w naszej świetlicy.
„Jesień, jesień - kolorowa i pachnąca” pod takim hasłem przeprowadzono cykl zajęć plastycznych wykorzystujących jesienne motywy. Jesienne postacie – to bardzo ciekawy temat na zajęcia, które ćwiczą wyobraźnię. Wystarczy pójść na spacer, nazbierać kasztanów i żołędzi, jeszcze wykałaczki lub zapałki i można rozpocząć zabawę. Nasze postacie były naprawdę ciekawe, często głowiliśmy się wspólnie - co to jest..?,  a i sam autor nie bardzo wiedział. Było śmiesznie i wesoło, ale przecież dobra zabawa, to podstawa.


Ze spaceru można również przynieść kolorowe liście, które są ogromną inspiracją. Przy ich użyciu można wyczarować bardzo ciekawe prace. Można odrysowywać ich kontury, robić z nich zwierzątka, bukiety i wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy. Wystarczy ruszyć głową, a pomysłów naszym dzieciom nie brakuje. Takie zajęcia rozwijają wyobraźnię, ćwiczą manualnie, kształtują poczucie estetyki, ale również uczą zasad porządkowania swojego miejsca pracy. Dzieci uwielbiają w ten sposób spędzać czas wolny po lekcjach, ale jeszcze bardziej lubią się chwalić swoimi pracami, szczególnie przed rodzicami. Dlatego organizujemy wystawy, aby prace były wyeksponowane. Każda przecież na swój sposób jest piękna. Uśmiech na twarzy dziecka kiedy chwali się mamie, tacie… jest bezcenny. To wspaniały prezent również dla pani wychowawczyni, która zachęciła, przygotowała materiały i służyła swoją pomocą.
Są to tylko wybrane przykłady jesiennych prac, które wykonujemy wspólnie z dziećmi, zapewniam jednak, że jest ich dużo, dużo więcej. Zainteresowanych zapraszamy do świetlicy szkolnej.
Jolanta Maj

 

Poprawiony: wtorek, 29 października 2013 19:20