29 października 2020

Euzebia, Franciszek, Teodor, Wioletta

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś !!! PDF Drukuj Email
czwartek, 05 grudnia 2013 13:48

Pod takim hasłem dzieci w świetlicy szkolnej obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Nasze dzieci zgodnie twierdzą, że mimo coraz nowocześniejszych  i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. Nie są to tylko słowa, bowiem przez cały tydzień przynosiły swoje misie, miśki, misiaczki, pokazywały sobie wzajemnie, opowiadały  śmieszne historyjki z nimi związane oraz dumnie pozowały do zdjęć ze swoimi ulubieńcami. Zdjęcia te umieścimy w naszej świetlicowej kronice, może za kilka lub kilkanaście lat ktoś z nostalgią wspomni święto swojego misia... Pluszowy Miś, to nie jest zwykła zabawka. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo przytulić, mieć coś do targania i do kochania. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.

W świetlicy z okazji tego święta oprócz wystawy miśków i wielu zdjęć, zrobiłyśmy gazetkę, gdzie można się zapoznać z całą historią Misia oraz z tym, jak to się stało, że ustanowiono jego święto. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tych ciekawostek. Poza tym wykonały wiele portretów swoich ulubieńców, które ozdabiają nasze tablice i ściany. Cały tydzień, każdego dnia czytaliśmy wspólnie bajki i baśnie, gdzie bohaterami były Misie.
Był to bardzo ciepły i miły tydzień mimo tego, że za oknem plucha i jesienna szaruga. Czy Święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak ! Odpowiadają zgodnie nasze dzieci.
Jolanta Maj

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2013 14:04