Dziś jest:

Czwartek
29 października 2020

Imieniny obchodzą:
Euzebia, Franciszek, Teodor, Wioletta

Do końca roku zostało
64 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieCzy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 05 grudnia 2013 13:48

 

Pod takim hasłem dzieci w świetlicy szkolnej obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Nasze dzieci zgodnie twierdzą, że mimo coraz nowocześniejszych  i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. Nie są to tylko słowa, bowiem przez cały tydzień przynosiły swoje misie, miśki, misiaczki, pokazywały sobie wzajemnie, opowiadały  śmieszne historyjki z nimi związane oraz dumnie pozowały do zdjęć ze swoimi ulubieńcami. Zdjęcia te umieścimy w naszej świetlicowej kronice, może za kilka lub kilkanaście lat ktoś z nostalgią wspomni święto swojego misia... Pluszowy Miś, to nie jest zwykła zabawka. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo przytulić, mieć coś do targania i do kochania. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.


W świetlicy z okazji tego święta oprócz wystawy miśków i wielu zdjęć, zrobiłyśmy gazetkę, gdzie można się zapoznać z całą historią Misia oraz z tym, jak to się stało, że ustanowiono jego święto. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tych ciekawostek. Poza tym wykonały wiele portretów swoich ulubieńców, które ozdabiają nasze tablice i ściany. Cały tydzień, każdego dnia czytaliśmy wspólnie bajki i baśnie, gdzie bohaterami były Misie.
Był to bardzo ciepły i miły tydzień mimo tego, że za oknem plucha i jesienna szaruga. Czy Święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak ! Odpowiadają zgodnie nasze dzieci.
Jolanta Maj

 

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2013 14:04