28 października 2020

Juda, Szymon, Tadeusz, Wszeciech

„Hokus-pokus, czary-mary” – wieczór andrzejkowy w świetlicy. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2013 12:38

Tradycją naszej szkolnej świetlicy stały się wróżby andrzejkowe organizowane w wigilię św. Andrzeja. Do tego dnia przygotowujemy się starannie cały tydzień. Najpierw zapoznajemy dzieci z tradycjami andrzejkowymi czytając im różne teksty i opowiadania, potem dekorujemy świetlicę, robimy tematyczne gazetki, aż wreszcie wróżymy. Ten dzień dzieci lubią najbardziej. Pani wychowawczyni przygotowuje wiele ciekawych wróżb, wciela się też w rolę tej najważniejszej wróżki. Ale bez pomocy swoich asystentów i asystentek ten wieczór nie byłby udany. Wyznaczone dzieci pięknie pomagają. Wszyscy doskonale się bawimy, poznajemy swoją przyszłość, imię dziewczyny lub chłopaka, wróżymy z kuli lub ręki.

Tego dnia dzieci niechętnie idą do domu prosząc rodziców o jeszcze chwilę na kolejną wróżbę. Zdjęcia prezentowane poniżej są najlepszym dowodem na świetną zabawę.
Jolanta Maj

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2013 12:43