28 września 2020

Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych PDF Drukuj Email
piątek, 14 marca 2014 20:32

5 marca 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w  sali teatralnej, do której tego  dnia zawitały książki. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Renaty Łodej przedstawienie „W Krainie Książek”. Starsze koleżanki i koledzy w śmieszny i zabawny sposób przekazali pierwszakom   zasady poszanowania książek.   Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie książka jest prawdziwym skarbem każdego człowieka. Musieli  też wykazać się znajomością tytułów  znanych baśni i bajek.Przyszli czytelnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki      o przygodach żółwika Franklina przeczytanej przez panią dyrektor Katarzynę Goworek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów , którzy z powagą wypowiadali słowa,  że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Katarzyna Goworek.

Na pamiątkę tego wydarzenia  pełnoprawni czytelnicy otrzymali zakładki do książek specjalne przygotowane na tę okazję oraz dyplomy klasowe. Dzieci świetnie się bawiły.  Mam nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.
Renata Łodej
nauczyciel bibliotekarz