24 października 2020

Antoni, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał

„Moja najpiękniejsza zakładka do książki” PDF Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 18:30

Pod takim hasłem odbył się jeden  z wielu konkursów plastycznych organizowanych przez świetlicę szkolną. Dzieci bardzo lubią wykonywać prace plastyczne, a jeżeli ich prezentacja ma formę konkursu, to starają się wyjątkowo. Do tego zadania przystąpiła ponad dwudziestoosobowa grupa. Cały tydzień dzieci pięknie pracowały, jedne rano inne po lekcjach, aż w końcu powstała wspaniała wystawa. Prace wykonywane były dowolną techniką, przy niewielkiej pomocy pani wychowawczyni. Było wycinanie, malowanie, kolorowanie, naklejanie wzorków, czyli cała gama możliwości. Powstały prawdziwe arcydzieła. Pani miała duży problem - jak wybrać tę najpiękniejszą? Oczywiście chcąc wyróżnić i pochwalić wszystkie dzieci zakupiono słodkie „małe co nieco” i wszyscy byli zadowoleni.
Jeszcze kilka dni można podziwiać naszą wystawę, a potem zakładki zaczną spełniać swoją właściwą rolę, czyli zostaną włożone do książek.
Oczywiście mam ogromną nadzieję, że nie zostaną w jednej książce na długo, ale będą odznaczały przeczytany tekst w wielu ciekawych książeczkach.
Jolanta Maj