29 października 2020

Euzebia, Franciszek, Teodor, Wioletta

Detektyw w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
wtorek, 14 października 2014 06:50

W piątek 3 października 2014 roku naszą świetlicę odwiedził interesujący gość – Pan Wojciech Smorongowicz, który wykonuje niecodzienny zawód, a mianowicie jest detektywem i prowadzi własne Biuro Detektywistyczne. Pan Wojtek opowiedział dzieciom o tajnikach swojej pracy, która jest bardzo ciekawa, czasami emocjonująca i niebezpieczna. Zaprezentował narzędzia i aparaturę, bez której wykonywanie zawodu detektywa byłoby niemożliwe. Dzieci mogły zobaczyć jak działa paraboliczny mikrofon kierunkowy, popularne urządzenie podsłuchowe zwane popularnie „pluskwą”, detektor RF/WFM, skaner UNIDEN, nadajniki KF 400, aparat z teleobiektywem oraz mogły samodzielnie zainstalować lokalizator GPS/GSM, a nawet na ekranie komputera „wyśledzić” obserwowany samochód.

Opowiedział również o najsłynniejszych detektywach w historii, przy czym okazało się, że dzieciom doskonale znany jest słynny Sherlock Holmes. Dzieci miały możliwość zadawania pytań i głównym pytaniem było, dlaczego Pan detektyw nie ma lupy oraz czy dziewczynki też mogą zostać detektywami? Po zakończonym spotkaniu kilku chłopców zadeklarowało, że w przyszłości chcieliby zostać takimi współczesnymi Sherlockami Holmesami. Spotkanie przybliżyło dzieciom ten niecodzienny zawód, dowiedziały się dlaczego potrzebni są detektywi oraz jak wygląda ich praca.
Bardzo dziękujemy Panu Wojtkowi za ciekawą prelekcję.

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 06:56