28 października 2020

Juda, Szymon, Tadeusz, Wszeciech

„Misiowe” świętowanie w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
czwartek, 27 listopada 2014 14:08

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku.
Nasza szkolna świetlica od kilku lat również celebruje to święto. Nie wiemy jak inne dzieci w szkole, ale nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. Mają ich dużo w domu i chętnie przynoszą do świetlicy, aby zaprezentować innym dzieciom tego ulubionego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miś bowiem wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci. Miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela. Cały tydzień poprzedzający to święto rozmawialiśmy o naszych misiach. Dzieci przynosiły swoje ulubione maskotki, ulubione książki opisujące misiowe historie. Wykorzystałam również tę okazję do głośnego czytania i wielu prac plastycznych. Dzieci kolorowały gotowe szablony misiów, ale też bawiły się w projektantów zabawek. Efektem tych zajęć jest piękna gazetka ścienna oraz wystawa wszystkich prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jolanta Maj