29 października 2020

Euzebia, Franciszek, Teodor, Wioletta

Wieczór andrzejkowy w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 14:19

„Hokus- pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary” - takie zaklęcie towarzyszyło dzieciom w piątek 27 listopada w świetlicy szkolnej.
Tradycją naszej szkolnej świetlicy stały się wróżby andrzejkowe organizowane w wigilię św. Andrzeja. Do tego dnia przygotowujemy się starannie dużo, dużo wcześniej. Najpierw zapoznajemy dzieci z tradycjami andrzejkowymi, czytając im różne teksty i opowiadania, potem dekorujemy świetlicę, robimy tematyczne gazetki, aż wreszcie wróżymy. Ten dzień dzieci lubią najbardziej. Panie wychowawczynie przygotowują wiele ciekawych wróżb, wcielają się też w rolę tych najważniejszych wróżek. Ale bez pomocy swoich asystentów i asystentek ten wieczór nie byłby udany. Wyznaczone dzieci pięknie pomagają, starają się, aby wszyscy doskonale się bawili. Tego dnia poznajemy swoją przyszłość, imię dziewczyny lub chłopaka, wróżymy z kuli lub ręki. Wszystko odbywa się z humorem i dystansem, a dzieci doskonale wiedzą, że to tylko zabawa. W świetlicy jest nas dużo, jeden wieczór andrzejkowy to za mało, dlatego jeszcze poniedziałek – dzień imienin Andrzeja, to kontynuacja czarów i magii. Zdjęcia prezentowane poniżej są najlepszym dowodem na świetną zabawę.
Jolanta Maj