24 października 2020

Antoni, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał

Wiosennie i świątecznie w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2016 20:20

Wiosna oraz Święta Wielkanocne to doskonała okazja do przeprowadzenia ciekawych zajęć świetlicowych. Już kilka dni przed nadejściem tej kalendarzowej dzieci pracowały nad wiosennym wystrojem sali. Panie przygotowały ciekawe zajęcia plastyczne, które wyczarowały piękne kwiaty, biedronki, bociany i wiele innych wiosennych motywów. Teraz naprawdę pachnie wiosną. Czytaliśmy wiosenne wierszyki, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Zabawy ruchowe również swoją tematyką nawiązywały do wiosennego nastroju. Zaraz po nadejściu wiosny, nadeszły Święta. W naszej świetlicy zagościły króliczki, zajączki, pisanki….w naprawdę dużych ilościach. Dzieci chętnie pracowały, aby ozdobić salę, ale również swoje mieszkania i świąteczne stoły. Wykorzystując książki, Internet oraz własną wiedzę zapoznaliśmy się ze świątecznymi zwyczajami i tradycjami. A kiedy Święta minęły wszyscy wypoczęci chętnie wrócili do szkoły.
Jolanta Maj