22 października 2020

Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Halloween w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2016 19:32

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia, z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.
Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków.
Nasza szkoła, a przede wszystkim panie uczące języka angielskiego przygotowały bal hallowenowy  w dniu 27 października.  Świetlica szkolna chcąc utrzymać klimat tego dnia zorganizowała po południu zajęcia plastyczne w klimacie hallowenowym.  Dzieci malowały dynie na różne sposoby, co dało oryginalną wystawę. Zapraszamy przez cały tydzień do świetlicy, aby podziwiać pracę naszych wychowanków.
Tego dnia dzieci przyszły do szkoły przebrane za straszne postacie. Nie zabrakło przebierańców również w świetlicy, którzy od rana chętnie pozowali do zdjęć. Panie musiały kupić dużo  cukierków, aby obronić się przed psikusami.
Było miło i wesoło -  wszyscy doskonale się bawiliśmy.
Jolanta Maj