Dziś jest:

Niedziela
1 listopada 2020

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Konradyn, Seweryn, Wiktoryna

Do końca roku zostało
61 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieGrudniowe inspiracje w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 30 grudnia 2016 13:05

 

Wraz z nadejściem miesiąca grudnia, z inicjatywy uczniów stale odwiedzających naszą świetlicę i bawialnię, rozpoczęły się różne działania mające na celu zmianę wystroju wnętrza z jesiennego na zimowy. I tak w pierwszej kolejności, aby zaakcentować dzień 06.XII – dzieci malowały i kolorowały rysunki z Mikołajem. W ten sposób powstała spora wystawka przeróżnych Mikołajów – z workami pełnymi prezentów, z reniferami, z saniami oraz z innymi świątecznymi gadżetami. Następnie nasi milusińscy pod kierunkiem wychowawczyń w świetlicy, wykonywali ozdobne kartki świąteczne – jedne z motywem bombki ( pomysłowo ozdobione brokatem), drugie z choinką wykonaną metodą origami.


Kolejne prace plastyczne, które dopełniły wystawki w świetlicy i w bawialni to przestrzenne aniołki, śniegowe bałwanki oraz choinki z nacinanego w paski zielonego papieru.
Grudzień w świetlicy to nie tylko plastyczne inspiracje bożonarodzeniowe...
Jak się okazuje nasi podopieczni są aktywni fizycznie dzięki wielofunkcyjnym miękkim klockom i figurom, niedawno podarowanym przez św. Mikołaja do naszej bawialni.
Dzieci mogą w tej sali odpocząć, pobawić się, poskakać, zbudować tory przeszkód oraz w dowolny kreatywny sposób bezpiecznie spędzić czas po lekcjach. Służy to ogólnemu rozwojowi dzieci oraz przyczynia się do kształtowania prawidłowych relacji i postaw.
W naszej „grudniowej świetlicy” panuje już przedświąteczna atmosfera. Dzieci cały czas mają pomysły i chętnie wykonują zadania zgodne z planem pracy świetlicy oraz wynikające z nadchodzących świąt i uroczystości kalendarzowych. Niewyczerpane zasoby dziecięcej energii i chęć odkrywania, mobilizują wychowawczynie do coraz to nowych wyzwań.
I o to chodzi...

Edyta Kowalska
Jolanta Maj

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2016 16:05