9 marca 2021

Dominik, Franciszka, Katarzyna, Mścisława

Magia świąt w poezji PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia i zima są wdzięcznym tematem utworów poetyckich. W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Magia świąt”. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas IV-VI.  Komisja konkursowa w składzie pani dyrektor Katarzyna Goworek, Mariola Podlach, Małgorzata Guzek miała niemały dylemat w wyłonieniu zwycięzców.
I tak w kategorii klas czwartych I miejsce ex aequo zdobyły  Aleksandra Kwapisz z kl. 4a oraz Wiktoria Pomykała z kl. 4d,  II miejsce  - Maja Bielecka z kl. 4d, III miejsce  - Marta Karwacka, kl. 4d. Wśród piątoklasistów najlepsza okazała się Noemi Gocel z kl. 5c. Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Kogut z kl. 5d, a na trzecim – Karolina Smuga, również z kl. 5d.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne deklamacje, dzięki którym mogliśmy jeszcze raz poczuć magię świąt.