9 sierpnia 2020

Jan, Klarysa, Roland, Roman, Romuald

Spotkanie z Calineczką. PDF Drukuj Email

23 lutego uczniowie klasy 0 - III wraz z wychowawczyniami udali się do Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” na wspaniały spektakl teatralny pt. „Calineczka”, oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena, a zagrany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Nasi uczniowie już od lat oglądają  inscenizacje wystawiane przez aktorów z tego teatru i zawsze wracają pełni niesamowitych wrażeń i zachwytów. Tym razem wzięli udział w niezwykle atrakcyjnym widowisku słowno - muzycznym opowiadającym o przygodach malutkiej dziewczynki imieniem Calineczka. Bajka dostarczyła młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała też duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery. Spotkanie z teatrem okazało się dla naszych uczniów wspaniałym doświadczeniem i powtórzymy je z pewnością, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.