9 sierpnia 2020

Jan, Klarysa, Roland, Roman, Romuald

Szkolny Konkurs Matematyczny „Latające stworzenia” PDF Drukuj Email

W marcu uczniowie klas piątych i szóstych brali udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Latające stworzenia” zorganizowanym przez panie: Annę Górską, Annę Podolak oraz Krystynę Suską. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie techniką origami „latającego stworzenia”.  Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą pomysłowością i cierpliwością. Znaczna część prac została wykonana metodą modułową.
Najciekawsze i najładniejsze „latające stworzenia” wykonali: Wiktoria Śmigielska kl. VId, Emilia Nowak kl. VId, Dawid Kędzierski kl. VIc, Martyna Młynarczyk kl. Vd oraz Malwina Szafrańska kl. Ve.
Prace tych uczniów będą reprezentowały naszą szkołę w I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym uczniów klas piątych.