28 września 2020

Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

W świecie muzyki – zajęcia umuzykalniające PDF Drukuj Email
niedziela, 07 maja 2017 17:49

Zajęcia muzyczno-rytmiczne, to próba wprowadzenia dzieci w świat muzyki.  W naszej szkole w każdy piątek w świetlicy szkolnej (bawialnia) odbywają się zajęcia rytmiczne przy akompaniamencie keyboardu. Towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia. Ćwiczenia muzyczno-ruchowe realizowane są w celu: podniesienia ogólnej sprawności ruchowej, uregulowania napięcia mięśniowego, osiągnięcia swobody i płynności  ruchów, doskonalenia koordynacji ruchowej, słuchowo-ruchowej i wzrokowo- ruchowej, osiągnięcia poprawy w orientacji przestrzennej, kierunkowej i czasowej, rozwijania wrażliwości  percepcyjnej w zakresie :melodii, tempa, ekspresji w muzyce, wdrażania dzieci do zajęć zespołowych, ułatwienia nawiązania kontaktu z rówieśnikami, kształtowanie wyobraźni muzycznej poprzez zabawy ruchowe.

Typowe ćwiczenia rytmiczne realizowane w naszej świetlicy szkolnej to: rozpoznawanie dźwięków wysoki, niski, pojedynczy, wielodźwięk, wyklaskiwanie i wystukiwanie rytmów, odtwarzanie melodii, chodzenie do rytmu cicho, głośno, szybko, wolno ,ze wspięciem na palce, na piętach w przysiadach, tyłem, marsz ,bieg, podskoki po obwodzie koła w jednym kierunku, ze zmianą kierunku, zabawy muzyczno-ruchowe
Nauka piosenek odbywa się z profesjonalnym akompaniamentem na żywo.
Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie poprzez zabawę wchodzą w zaczarowany świat muzyki.
Sylwia Raczyńska

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 05:46