14 lipca 2020

Damian, Franciszek, Izabela, Marceli, Stella, Ulryk

Wiwat maj, 3 maj... czyli echa Sejmu Wielkiego w świetlicy PDF Drukuj Email
niedziela, 07 maja 2017 17:53

Kilka ostatnich kwietniowych dni w świetlicy szkolnej zostało poświęconych  na cykl zajęć dotyczących święta 3 maja, czyli obchodom 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku. Na tę okoliczność uczniowie wykonali biało – czerwone mapy Polski, papierowe godła państwowe oraz orły techniką origami z kół o różnej średnicy. Prace te zostały umieszczone  na tablicy w świetlicy  szkolnej i dodatkowo ozdobione papierowymi kwiatami, co w efekcie stanowi tematyczną wystawkę patriotyczną. Dopełnieniem dziecięcych wytworów plastycznych była lekcja w ramach edukacji polonistycznej, tym razem  z elementami  treści historycznych, poświęcona przybliżeniu uczniom wiadomości na temat Konstytucji 3 maja. Zwieńczeniem zajęć było czytanie podań: „O Lechu”; „O Popielu”, które nawiązują do prasłowiańskich korzeni naszej państwowości i narodowości.

Miło nam, że przewodnie hasło: „Wiwat maj, 3 maj”! tak radośnie rozbrzmiewało w naszej szkolnej świetlicy , a uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem zgłębiali wiadomości  towarzyszące tak radosnej majowej rocznicy.
Edyta Kowalska
Jolanta Maj