24 września 2020

Gerard, Maria, Teodor, Tomir

„Cyberprzemoc” – spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
czwartek, 01 czerwca 2017 17:40

16 maja 2017r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji  mł. asp. Maja Słowik przeprowadziała w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet. W prelekcji wzięli udział rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr14. Dotyczyło ono  „Cyberprzemocy oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z internetu". Rodzice dowiedzieli się m.in. co to jest i czym charakteryzuje się cyberprzemoc i cyberprzestępczość, a także na jakie niebezpieczeństwa narażone są młode osoby podczas korzystania z internetu. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką odpowiedzialność prawną może ponieść ich dziecko w przypadku wykazywania przejawów demoralizacji czy popełnienia czynu karalnego nie tylko w wirtualnej przestrzeni. Na zakończenie spotkania policjantka prosiła o wzmożoną kontrolę rodzicielską, podczas gdy ich pociechy korzystają z internetu.
E. Orczyk