28 września 2020

Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

„Bezpieczeństwo w sieci” PDF Drukuj Email
czwartek, 01 czerwca 2017 18:27

„Problemy z koncentracją, senność, nieustanne sprawdzanie poczty elektronicznej…  Jeśli  dodać do tego jeszcze zaniedbywanie obowiązków i relacji ze znajomymi na rzecz Internetu – to mogą być już poważne oznaki, że przestajemy kontrolować czas spędzany w sieci”. Coraz powszechniejszym staje się problem uzależnienia od komputera i sieci Internet. Wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera, gier, Internetu, portali społecznościowych.
W pierwszych dniach maja 2017r. przedstawiciel Straży Miejskiej pan Michał Sitarski przeprowadził w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet. W prelekcji wzięli udział uczniowie z klas 0-VI.  Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się jakie są negatywne skutki  nadmiernego korzystania z komputera i Internetu, a także, gdzie szukać pomocy w przypadkach: -  przemocy rówieśniczej w sieci, uwodzenia dzieci w Internecie, kontaktu ze szkodliwymi treściami, kradzieży danych, nieuprawnionego dostępu do kont internetowych, nadmiernego korzystania z komputera i Internetu oraz innych zagrożeń wobec młodych internautów.
E. Orczyk