28 września 2020

Jan, Wawrzyniec, Marek, Wacław, Wacława

Zabawa na całego, czyli Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 17:10

1 czerwca to jedno z najweselszych i najmilszych dla dzieci świąt w kalendarzu. Dlatego też wychowawczynie pełniące dyżur w godzinach dopołudniowych w świetlicy, postanowiły zorganizować gry i zabawy dla swoich podopiecznych, aby każde dziecko tego dnia mogło poczuć się radośnie. Pierwsza propozycja, to zabawa „Magiczna rękawiczka”- grupa dzieci zasiadła w kole i za plecami podawała sobie rękawiczkę w taki sposób, aby dziecko siedzące w środku nie mogło się zorientować, w którym miejscu znajduje się przedmiot. Następnie uczniowie podzieleni na dwie drużyny, przystąpili do zabawy „Leśne abecadło”. Zasiedli oni przy stoliczkach, a ich zadaniem było wypisać jak najwięcej zwierząt na wskazane litery. Zwieńczeniem tej części zabaw był wyścig z balonami – polegający na rywalizacji dwóch drużyn, których przedstawiciele musieli pokonać slalom z balonem na tacy. Po krótkim odpoczynku dzieci znów ochoczo rozpoczęły konkurencje.
Tym razem czekały ich zmagania na „Tratwie życia”- na rozłożonej dużej macie ( która była tratwą na morzu), dzieci musiały tak stać, aby żadna część ciała nie dotykała podłogi. Z każdą chwilą mata malała, czyli tratwa się zmniejszała. Wygrała ta osoba, która bezbłędnie stanęła na ciągle pomniejszającej się tratwie. Kolejny pomysł, to zabawa w powódź, polegająca na swobodnym bieganiu dzieci po sali, zaś na hasło „Powódź”, każdy uczeń musiał znaleźć miejsce powyżej podłogi. Odpadło to dziecko, które na czas nie wskoczyło np. na krzesełko.
W świetlicowych konkurencjach brali udział uczniowie z klas: 2e, 2f, 2d, 3d.
Wszystkie dzieci za swój aktywny udział otrzymały drobne upominki i słodycze. Na zakończenie porannych zabaw cała grupa zrobiła sobie pamiątkową fotografię.
Dopołudniowy czas zabaw w świetlicy z okazji Dnia Dziecka podsumowujemy bardzo pozytywnie. Dzieci spisały się fantastycznie. Były zaangażowane, spontaniczne i chętne do integrowania się. Dziękujemy im za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wszystkim naszym podopiecznym radosnego i pełnego najdziwaczniejszych pomysłów dzieciństwa !!!

Edyta Kowalska
Jolanta Maj