1 października 2020

Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Z wizytą w stolicy. PDF Drukuj Email

31 maja 2017r. na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy pojechali uczniowie klasy III a pod opieką swoich wychowawczyń  pani Beaty Darnowskiej i Anny Kosiarz, oraz klasa III d z p. Izabellą Kolasą i Justyną Grotek. Na początku uczniowie spacerowali alejkami Warszawskich Łazienek. Podziwiali Pałac na Wyspie, Pomarańczarnię oraz Ogrody Królewskie. Na koniec poszli pod pomnik Fryderyka Chopina. Kolejnym punktem wycieczki był musical w teatrze Buffo ”Piotruś Pan”. Dech w piersi zapierały efekty specjalne, tańce aktorów pomiędzy widzami, stroje, kunszt aktorski. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Wedlu. Uczniowie przypomnieli sobie skąd pochodzi czekolada i dowiedzieli się w jaki sposób się ją wyrabia,  jakie mamy jej rodzaje i która z nich jest najzdrowsza. Kolejnym etapem wizyty w Wedlu były słodkie warsztaty, podczas których uczniowie zdobili torciki Wedlowskie, które później zabrali z sobą do domu.

Na pożegnanie wszyscy zostali poczęstowani pyszną, pitną czekoladą z bitą śmietaną. Osłodzeni udaliśmy się w drogę powrotną. Tam czekał na nas ostatni punkt wycieczki  wizyta w  Mc Donald’s. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Ostrowca.