1 października 2020

Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Sukces plastyczny Ani Szczygieł i Mai Bieleckiej PDF Drukuj Email

W poniedziałek, 12. czerwca w Księgarni TAK Czytam w Kielcach odbyło się spotkanie podsumowujące trzecią edycję Konkursu Plastyczno-Literackiego. Uczniowie mieli do wyboru trzy tematy prac:
1. „Moja bajka z Puszczy Jodłowej”
2. „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej”
3. „Ach kieleckie, jakie cudne!”
Do konkursu z naszej szkoły przystąpiły dwie dziewczynki z klasy 4d: Ania Szczygieł i Maja Bielecka. Ania zdobyła I miejsce a Maja wyróżnienie. Zwyciężczynie zostały zauważone spośród blisko 500 dzieciaków biorących udział w zabawie, więc powodów do dumy nie brakuje.

Na laureatów czekały dyplomy oraz  książki. Ponadto, młode talenty otrzymały gadżety i zaproszenia od Energetycznego Centrum Nauki oraz lekcje przedsiębiorczości połączone ze zwiedzaniem  Kieleckiego Parku Technologicznego, a także bilety i zaproszenia przekazały: Bawialnia Czary Mary, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Multikino a także Muzeum Historii Kielc. Patronat honorowy Miasta Kielce oraz Województwa Świętokrzyskiego, jak również medialny TVP 3 Kielce i Radia Kielce, zapewnił odpowiedni klimat wokół konkursu.
W szkole dziewczynki pracują pod kierunkiem nauczycielki p. Małgorzaty Nowakowskiej Mazur.