20 września 2019

Dionizy, Faustyna, Irena, Oleg

W krainie radiowych czarów PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 1b gimnazjum i 6a szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami, Moniką Popek, Małgorzatą Guzek oraz Beatą Kwiecień,  odbyli  wspólną wycieczkę do stolicy. Głównym punktem harmonogramu była wizyta w  Polskim Radio.
Uczestnicy zostali zapoznani z historią radia, zobaczyli „od kuchni” pracę redaktorów, realizatorów, pracowników obsługi technicznej. Dużo emocji dostarczyło  obserwowanie  studia radiowego, w którym odbywała się właśnie  audycja „na żywo” – niczym reżyser przyglądający się z reżyserki pracy redaktorów. Wielką atrakcją okazało się spotkanie w jednym ze studiów pana Henryka Gołębiewskiego, aktora filmowego i telewizyjnego, znanego z seriali dla młodzieży takich jak „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”. Krótka rozmowa a także wspólna fotografia wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. W archiwum uczniowie poznali metody nagrywania dźwięku. Ostatnim zwiedzanym miejscem był newsroom,  pomieszczenie, do którego spływają informacje z całego świata. To tu dziennikarze dokonują wyboru  informacji, które potem trafiają do serwisów informacyjnych.
Z pewnością była to ciekawa i pożyteczna lekcja. Uczniowie mieli możliwość zweryfikować oraz pogłębić swoją wiedzę nt. świata mediów, poczuć magię sztuki radiowej, docenić rolę właśnie tego medium. Teraz staną się bardziej świadomymi odbiorcami  audycji prezentowanych na antenie Polskiego Radia.