29 września 2020

Dadźbog, Franciszek, Michalina

Obchody 92 Rocznicy Odzyskania Niepodleglości PDF Drukuj Email

10 listopada 20010 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczysta akademia z okazji 92 Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W montażu słowno – muzycznym młodzież przedstawiła trudną drogę Polaków do odzyskania wolności. Młodzi aktorzy recytowali patriotyczne wiersze, a całość uświetniły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru przy akompaniamencie pani Ewy Goworowskiej.

Rozbrzmiała wiązanka pieśni legionowych. Atrakcją był występ ucznia klasy III Krzysztofa Michalca w stroju ułańskim. Uroczystość odbyła się na tle ciekawej dekoracji nawiązującej do odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia była swoistą lekcją historii i patriotyzmu dla uczniów naszego gimnazjum. Występ został nagrodzony brawami. Panie dyrektor: Katarzyna Goworek oraz Małgorzata Borowiec podziękowały młodzieży, a także paniom: Ewie Goworowskiej, Julicie Jasieńskiej i Elwirze Maciejko za przygotowanie uroczystości.